June 13th to June 28th Training

BMO Soccer Centre - 156 Thomas Raddall Dr

CPA Turf - 200 Innovation Drive

Newbridge Academy - 361 John Savage Avenue, DARTMOUTH

Thursday 13 June to  Friday 28 June

 

THURSDAY JUNE 13TH

FRIDAY JUNE 14ST

Rocky Lake

7:15-8:15pm U8 Girls Mini Program

Bedford South

6:00-7:00pm U18A Boys

Basinview

Field 1

6:00-7:00pm U8 Girls Competitive 7:00-8:00pm U10 Girls

Field 2

6:00-7:00pm U18 A Girls

Bedford South

Field 1

6:00-7:00pm U8 Boys Competitive 7:00-8:00pm U15A Boys

Field 2

6:00-7:00pm U10 REC Girls

Sunnyside Elementary

7:00-8:00pm U18B Boys

BMO Soccer Centre

5:00-6:30pm U12A Girls

6:30pm-8:00pm U11A/ U12A Boys

Monday June 17th- Friday June 21st

MONDAY JUNE 17TH

TUESDAY JUNE 18TH

WEDNESDAY JUNE 19TH

Rocky Lake

7:15-8:15pm U8 Boys Mini Program

Basinview

Field 1

6:00-7:00pm U9 Boys 7:00-8:00pm U11A Girls Field 2

6:00-7:00pm U9 Girls 7:00-8:00pm U10 Boys

Bedford South

Field 1

6:00-7:00pm U15A Girls 7:00-8:00pm U13A Boys

Field 2

7:00-8:00pm

U13B Boys, U12B Boys

THURSDAY JUNE 20TH

Rocky Lake

7:15-8:15pm U8 Girls Minis

Basinview

Field 1 

6:00-7:00pm U8 Girls Comp. 7:00-8:00pm U10 Girls

Field 2

6:00-7:00pm U18A Girls

Sunnyside Elementary

6:00-7:00pm NO GK Training

7:00-8:00pm U13A Girls

Bedford South

Field 1

6:00-7:00pm U8 Boys Comp Field 2

6:00-7:00pm U10 REC Girls

7:00-8:00pm U15A Boys

NEWBRIDGE ACADEMY 5:00-6:30pm U12A Girls 6:30pm-8pm U12A Boys

FRIDAY JUNE 21ST

Rocky Lake

5:00-6:00pm U4 Coed

6:00-7:00pm U6 Boys Minis 7:15-8:15pm U8 Boys Minis

Rocky Lake

5:00-6:00pm U4 Coed

6:00-7:00pm U6 Girls Minis 7:15-8:15pm U8 Girls Minis

Bedford South

6:00-7:00pm

U18A Boys

Basinview

Field 1

6:00-7:00pm U9 Boys 7:00-8:00pm U11A Girls Field 2

6:00-7:00pm U9 Girls, U10

Girls

7:00-8:00pm U10 Boys

Basinview

Field 1

6:00-7:00pm U8 Girls Comp. 7:00-8:30pm U12A Girls Field 2

7:00-8:30pm U11A/U12A

Boys

Sunnyside Elementary

6:00-7:00pm U10 REC Boys,

U12 REC Girls

Sunnyside Elementary

6:00-7:00pm

Goal Keeper Training (U13- U18)

6:30-8pm U18B Boys

Bedford South

Field 1

6:00-7:00pm U18A Boys

7:00-8:00pm U13A Boys,

U13B Boys Field 2

6:00-7:00pm U15A Girls 7:00-8:00pm U13A Girls,

U12B Boys

Bedford South

Field 1

6:00-7:00pm U15A Boys

7:15-8:15pm U10 REC Boys

Game

Field 2

6:00-7:00pm U8 Comp. Boys

Monday June 24th- Friday June 28st

MONDAY JUNE 24TH

Rocky Lake

5:00-6:00pm U4 Coed

6:00-7:00pm U6 Boys Minis 7:15-8:15pm U8 Boys Minis

Basinview

Field 1

6:00-7:00pm U9 Boys 7:00-8:00pm U11A Girls Field 2

6:00-7:00pm U9 Girls, U10

Girls

7:00-8:00pm U10 Boys

Sunnyside Elementary

6:00-7:00pm U10 REC Boys,

U12 REC Girls

Bedford South

Field 1

6:00-7:00pm U18A Boys

7:00-8:00pm U13A Boys,

U13B Boys Field 2

6:00-7:00pm U15A Girls 7:00-8:00pm U13A Girls,

U12B Boys

TUESDAY JUNE 25TH

Rocky Lake

5:00-6:00pm U4 Coed

6:00-7:00pm U6 Girls Minis 7:15-8:15pm U8 Girls Minis

Basinview

Field 1

6:00-7:00pm U8 Girls Comp. 7:00-8:30pm U12A Girls Field 2

7:00-8:30pm U11A/U12A Boys

Sunnyside Elementary

6:00-7:00pm

Goal Keeper Training (U13-U18) 6:30-8pm U18B Boys

Bedford South

Field 1

6:00-7:00pm U10 REC Boys

Game

7:15-8:15pm U10 REC Boys

Game

Field 2

6:00-7:00pm U8 Comp. Boys 7:00-8:15pm U15A Boys

WEDNESDAY JUNE 26TH

Rocky Lake

7:15-8:15pm U8 Boys Mini Program

Basinview

Field 1

6:00-7:00pm U9 Boys 7:00-8:00pm U11A Girls Field 2

6:00-7:00pm U9 Girls 7:00-8:00pm U10 Boys

Sunnyside Elementary

7:00-8:00pm U13A Boys

Bedford South

Field 1

6:00-7:00pm U15A Girls 7:00-8:00pm U13B Boys,

U12B Boys

Field 2

7:15-8:15pm U10 REC Girls

Game

THURSDAY JUNE 27TH

Rocky Lake

7:15-8:15pm U8 Girls Minis

Basinview

Field 1

6:00-7:00pm U8 Girls Comp. 7:00-8:00pm U10 Girls

Field 2

6:00-7:00pm U18A Girls

Sunnyside Elementary 6:00-7:00pm Goal Keeper Training (U8- U12)

7:00-8:00pm U13A Girls

Bedford South

Field 1

6:00-7:00pm U8 Boys Comp Field 2

6:00-7:00pm U10 REC Girls

7:00-8:00pm U15A Boys

NEWBRIDGE  ACADEMY

5:00-6:30pm U12A Girls 6:30pm-8pm U11A/U12A Boys

FRIDAY JUNE 28ST

Bedford South

6:00-7:00pm

U18A Boys